Týden hokeje-2018/09

HC Rokycany z.s.
V Rokycanech dne 23.9.2018

“Pojď hrát hokej“ náborový den v Rokycanech

Místo:             Zimní stadion v Rokycanech, Josefa Růžičky 1018, 33701
Termín:          22.9.2018, 14:00 – 16:00 hod.

Propagace akce:
Celou akci jsme propagovali všemi pro nás dostupnými prostředky plus jsme využili marketingovou propagaci zajišťovanou ČSLH. V našem regionu se nám naší aktivitou podařilo oslovit prakticky všechny mateřské a základní školy. Jednali jsme se zřizovateli, řediteli i učiteli v těchto školách. Prezentace byla zajištěna vyvěšením plakátů, náborových letáků na všech oslovených školách. Zástupci našeho klubu se pak zúčastnili v některých školách i schůzky rodičů, kde opět prezentovali hokej, náš sportovní klub a v neposlední řadě celý týden hokeje pořádaný ČSLH.

Kontaktovali jsme i vedení města Rokycany. Na společném jednání se starostou Václavem Kočím a místostarostou pro sport Tomášem Radou jsme dohodli tuto prezentaci:

  • Výlep plakátů na všech plochách města Rokycany
  • Prezentace v Rokycanském deníku
  • Prezentace na webu města Rokycan

Poslední cílová skupina byli naši známí podnikatelé, kteří umožnili vylepení plakátů ve svých provozovnách (obchody, kanceláře, restaurace apod.)

Průběh náboru:
Začátek akce jsme zvolili ve 14 hod. První účastníci akce přišli již 30 minut před začátkem, poslední pak v 15:30.

Již u vstupu na zimní stadión jsme přicházející oslovili, předali informace o průběhu akce a nasměrovali k místu pro registraci účastníků.

Po registraci pak naši pořadatelé doprovodili rodiče s dětmi do šatny. V šatně se jich ujali naši trenéři, kteří jim předvedli ukázku hokejové výstroje s odborným popisem jejích částí a pomáhali s oblečením dětí do hokejové výstroje (většinou tedy jen do bruslí a helem). Pro některé děti již toto byl velký zážitek. Dětem, kteří neměli vlastní vybavení, jsme zapůjčili brusle i helmy. Jednotliví trenéři následně děti doprovodili na led, kde se jim několik minut věnovali a následně je předali do péče našim starším žákům a dorostencům. Ukázalo se, že spojení našich hokejistů s malými dětmi bylo pro tyto začínající hokejisty velkým povzbuzením a věřím, že to bude mít velký význam pro jejich konečné rozhodnutí, zda začít sportovat – chodit na hokej. Naši hokejisté-trenéři dětem pomáhali s prvními krůčky na ledě a pomáhali jim absolvovat připravené jednoduché hry. Každé dítě obdrželo při registraci hrací kartičku, ve které jim byly označeny splněné úkoly. Děti to velice bavilo a po skončení celé akce si na recepci vyzvedli drobné odměny za splněné úkoly.

V jedné třetině jsme připravili pro děti ukázku minihokeje. Zde se prezentovali naši nejmenší již registrovaní hokejisté – 2.třída.

Po cca 40 minutách jsme požádali rodiče, aby se přesunuli do prostor zimního stadionu, kde jsme prezentovali hokej jako sport, ČSLH jako řídící orgán a náš oddíl – jeho struktury, práci s dětmi, soutěže a úspěchy. Maminky našich dětí pro tuto příležitost připravily spoustu pečených sladkostí a další drobné občerstvení.

Počet zapsaných dětí: 24

Vzhledem k počtu dětí hodnotíme náborový den kladně. Akce se povedla, i když dětí přišlo tentokrát méně než v minulých letech.

Zpracoval: Petr Koukolík, šéftrenér klubu

Akce „Týden hokeje“ v Rokycanech

Přijďte v sobotu 22.9.2018 ve 14:00 hod na Zimní stadion v Rokycanech na akci Týden hokeje.
V sobotu ve 14:00 hod budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. HC Rokycany ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na ZS v Rokycanech akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!
Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou,  zapůjčíme vám vybavení přímo na místě.
Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.
Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého hokeje z. s. (ČSLH), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje od CCM.
Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná již tradičně 2x ročně v měsících září a leden v celé České republice, celkově již po páté. Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.