Zápas 16.12.2018 SŽ – Třemošná

Rokycanští starší žáci po tuhém boji remizovali s Meteorem

Třetí adventní neděli oslavili rokycanští starší žáci na zimním stadionu. Jejich domácí led navštívil Meteor Třemošná, vyrovnaný soupeř a zároveň bývalý klub několika naších hráčů. Z obou týmů hned u rozcvičky čišela touha vyhrát a napětí se dalo krájet.

Zazněl úvodní hvizd a zápas začal. Ve třetí minutě na neštěstí pro nás skóre otevřela Třemošná. Naši ovšem nevěšeli hlavy a bojovali dál. Hra byla jako na houpačce. Přesilovky i oslabení na obou stranách a nesčetné množství šancí, které však obrana domácích i hostů úspěšně likvidovala, přinášely do první třetiny spoustu napětí, ne však gól. V šestnácté minutě se ale Viktorie Jílková dostala ke střele, která po dorážce Radima Krátkého skončila v síti třemošenské branky. Euforie bohužel netrvala dlouho. Dvě a půl minuty do konce propadl ve zmatku před naší bránou puk za brankovou čáru. Do kabiny tedy domácí odcházeli za stavu 1:2.

Rokycany bojovaly dál. Hra se ale opět houpala z útoku do obrany a z obrany do útoku a
vyrovnávací gól ne a ne přijít. V polovině druhé třetiny se nad námi znovu stahovala mračna, podražení třemošenského hokejisty nás stálo dvě minuty v oslabení. Nepříznivá situace se ale proti všem očekáváním vyvinula více než příznivě. Do chybné soupeřovy přihrávky rychle najel Ondřej Šafránek a potrestal ji ji gólem. Následovaly další dvě chyby hostů. Ve třinácté minutě nám třemošenská hra v šesti umožnila dvouminutovou převahu a v šestnácté minutě jel po obranném faulu nájezd bývalý třemošenský hráč Samuel Černý. Nájezd bohužel zůstal neproměněný, ale v následné přesilovce překonal gólmana hostů Maxim Voves, rovněž bývalý třemošenský hráč. Za stavu 3:2 se do hry vstupovalo mnohem lépe. Již ve druhé minutě třetí třetiny projel David Krajči středním pásmem do útoku, kde mezi kruhy přenechal puk Maximu Vovesovi, který přesnou a tvrdou střelou zavěsil puk do brány. Optimismus na domácí střídačce neupadl ani když se po třech minutách podařilo Třemošné přiblížit našemu skóre. Ve třinácté minutě ale hosté srovnali a začala
přestřelka. Ve čtrnácté minutě nás po boji Maxima Vovese a Samuela Černého před bránou opět poslal do vedení Tran Le Khanh. Dvě sekundy po začátku závěrečné dvouminutovky ale Třemošná podruhé srovnala. Minutu a půl do konce zápasu Šimon Komanec s Viktorií Jílkovou skvěle otevřeli bránu a Radim Krátký bez odporu brankáře vstřelil šestý gól. Meteor zariskoval, zahrál powerplay a během dvaceti sekund srovnal na konečný stav 6:6.

Chlapci ale nemají proč být smutní, podali skvělý výkon a do tabulky, kde jsou průběžně na druhém místě, si mohou připsat důležitý bod navíc. Příští domácí zápas sehraje kádr starších žáků 22.12. ve 12:30 proti vedoucí Plzni. Očekáváme tedy zápas plný napětí a podobných ba i lepších výkonů.

Autor článku: Lucie Krajčiová