Vánoční turnaj Klatovy SŽ

Klatovský vánoční turnaj ovládly Rokycany

Během ligové vánoční pauzy starší žáci nelenili a přihlásili se na vánoční turnaj do Klatov, kde na ně čekali soupeři z Karlovarského (Sokolov, Tachov), Plzeňského (Klatovy) a Jihočeského kraje (Tábor, Jindřichův Hradec). Ještě za tmy si na domácím zimním stadionu pobrali vše potřebné a vyjeli do boje za romantického východu slunce. Náš kádr byl odsunut do šatny v prvním patře, takže hoši rozlepili oči, vyškrábali se s výstrojí nahoru, oblékli se a byli připraveni seběhnout zpět dolu na led.

Místo kávy Tachov

Možná to bylo vánoční náladou, možná tím, že byly prázdniny a ani ne devět ráno, ale start zápasu byl poněkud vlažný. Hra si plynula bez velkých šancí obou týmů bezmála dvě minuty, dokud soupeři z Tachova nevstřelili gól. To byl pro Rokycany ranní šálek shot pressa a pro Tachov poslední vstřelená branka. Za tři minuty přesnou střelou do rohu vyrovnal Komanec a do konce dvacetiminutovky přidal po útočné akci první pětky druhý gól Krátký. Ve třetí minutě druhé poloviny přišly po sobě dvě slibné akce. Krajči se dostal do úniku a jel sám na bránu, v gól však šanci neproměnil. O chvíli později se Komanec a Tran dostali do situace dva na jednoho, ale i tato šance zůstala neproměněna. Husarský kousek se ovšem povedl první lajně při oslabení v sedmé minutě. Ve čtyřech hráčích založili útok a ten již podruhé proměnil Krátký. Devět minut do konce dorazil střelu Jílkové Krajči a zvýšil tak rokycanský náskok. Ten se však nezastavil a byl o půl minuty později navýšen Jílkovou, která využila chyby Tachovského brankáře po předchozí šanci Krátkého. Krajči si ve čtrnácté minutě připsal další bod prudkou střelou, která cinkla o břevno a padla do brány. Dvě minuty do konce Černý sám proklouzl středním pásmem a zakončil svou jízdu gólem. V devatenácté minutě dostal od Turka přes celé hřiště přihrávku Voves, vstřelil poslední branku a ukončil Tachovské trápení.

Konečný stav: 2:1; 6:0

Zaváhání s Táborem nás nerozhodilo

První polovina utkání byla pro Rokycany nešťastná. Tlak byl spíše v našem obranném pásmu a v sedmé minutě jsme inkasovali první gól. V jedenácté minutě soupeř přidal těsně po sobě další dva góly a rokycanští začali mít o finále oprávněně strach. K postupu do finále ale stačilo díky táborskému klopýtnutí s Tachovem vyhrát jednu dvacetiminutovku, takže kluci vyrazili na led se vším, co v nich bylo. Bojovalo se tvrdě a napětí se dalo krájet. Ve třetí minutě byl u brány hákován Tran, což umožnilo našim převahu, která se po faulu na Krátkého navýšila na pět na tři. Jeden Táborský hráč si trest odseděl a druhého z trestné lavice osvobodil gólem právě Tran. Tábor chtěl inkasovanou branku vzápětí oplatit, protivníkovu akci však skvěle zneškodnil golman Skala. Jeho druhé i třetí zmaření Táborské akce dokonce vyústilo v dva pěstní souboje před bránou. Třináctou minutu druhá lajna držela soupeře pod tlakem v jejich obranném pásmu. Krajči byl po neúspěšné střele zahnán do rohu, chtěl tedy nahrát spoluhráči na střed. Co se stalo potom, nikdo nečekal. Puk trefil clonícího Táborského obránce a projel brankáři mezi betony. Nečekaný gól zvýšil náskok Rokycan na dvě branky a zde se náskok i zastavil. Hoši zabojovali a mohli slavit postup do finále.

Konečný stav: 0:3; 2:0

Nervy drásající finále

Už při rozcvičce bylo jasné, že finále bude napjaté. Oba týmy bruslily rychlostí blesku a klatovskou bránu hlídal gólman jako hora. Zápas začal a očekávání se naplnila. Hra se přelévala ze strany na stranu a přestože góly nepadaly, souboj to byl rozhodně zajímavý. V páté minutě dokonce naši potrápili domácího brankáře několika šancemi, bohužel bezúspěšně. Pro změnu pět minut do konce podobný tlak vyvinuli soupeři, Skala ale zůstal pevný jako skála a neprostřelen. První část finále tedy oba gólmani udrželi čisté konto.

Do druhé části vlétla obě družstva nabuzena, rozhodnuta dopravit puk do brány a pokořit soupeře. Šťastnější v tomto předsevzetí byli rokycanští, poté co Tran vyprášil brankáři betony a odražený puk dorazil Krátký. O necelé dvě minuty později poslal Komanec lehký nástřel na bránu domácích a mířil střídat. Brankář ale zaváhal a nechal kotouč projet mezi betony přímo do brány. Rokycany vedly 2:0 a Klatovy vystřídaly brankáře. Naši starší žáci vypadali, že radostí zboří střídačku. První lajna odhodlaně vjela na led a již za sedmnáct vteřin klatovští znovu inkasovali po parádní individuální akci Černého. To mu ale nestačilo a za dvě minuty prostřelil skoro od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Další gól přidal v polovině druhé části Krátký. Hned ze střídačky zamířil do útoku a nedal gólmanovy šanci. Pět minut do konce ale Klatovy chytily druhý dech a okupovaly naše obranné pásmo. Brankáře Suchého ale nějaký druhý dech nerozhodil a všechny soupeřovy střely zneškodnil. Necelou minutu do konce využil Voves zmatku před bránou a padl poslední turnajový gól. Zazněla siréna a hoši radostí ze zlata naskákali na led do hromadného objetí, respektive na hromadu, a slavili své malé Nagano.

Konečný stav: 0:0; 6:0

Vyhlášení a oslavy

Po euforii na ledě se tým na chvíli uklidnil, postavil se do řady a očekával vybojované zlaté medaile. Z ledu si vyšplhali do své šatny v prvním patře a pustili se do bujarých oslav. Bouchalo se dětským šampaňským a ke každému gólu byl přiřazen jeden hromadný úder hokejkou. Hladina decibelů v šatně by hravě překonala start letadla a radost chlapcům nezkazil ani slíbený kondiční trénink. Kolem osmé večerní všichni nasedají do auta a vydávají se zpět do svých domovů. Nezbývá tedy než mužstvu pogratulovat a těšit se co předvedou v příštím roce.

Plná verze, autor:Lucie Krajčiová